Zaprtje



Zaprtje

Čeprav se lahko pojavi zaprtje kot posledica prirojenih napak že v rani mladosti, pa je najpogostejša težava, s katero se srečujejo starejši ljudje. Odrasel človek normalno izloča blato enkrat dnevno, običajno kakšnih deset minut po zajtrku. Vnos hrane skozi usta namreč povzroči gibanje črevesa, ki se iz želodca preko tankega črevesa prenese v debelo črevo in temu sledi izločanje blata. V kolikor blata ne izločimo enkrat dnevno, govorimo o zaprtju ali obstipaciji.



Kako se izogniti ali omiliti nastajanje krčnih žil?

Kako se izogniti ali omiliti nastajanje krčnih žil?

Vensko popuščanje ali krčne žile so pogosta težava, ki ne doleti le žensk v zrelih letih, temveč tudi vse več mladostnic. Gre za razširjene vene, ki se pojavijo zlasti na spodnjem delu nog. Nastanejo tako, da se zaradi povečanega tlaka v venah žilne stene razmaknejo, pri tem pa se zaklopke ne zapirajo več povsem, to pa oteži mišično potiskanje krvi proti srcu, zato začne mišična črpalka popuščati. Vene se debelijo in vijugajo, tako pa nastanejo krčne žile.

 

Revmatizem oz. kronične bolečine v sklepih in hrbtenici

Revmatizem je povezan s čezmerno kislostjo telesa. Zaradi nakopičenih strupov ima organizem težave s presnovo. Pojavljajo se vnetja kosti in okužbe z mikroorganizmi. Revmatizem je lahko tudi posledica povečanega protina v telesu. Spremembe zaradi vnetja napadejo najprej sklepno ovojnico, nato pride vnetje do sklepnega hrustanca ter do kosti, ki se deformirajo.



Kaj je sklerozacija krčnih žil

Krčne žile manjšega premera lahko zdravnik odpravi tudi s sklerozacijo. To je postopek, med katerim se v veno vbrizga sredstvo, ki povzroči, da se notranja plast vene odlušči in zlepi. Ko je zlepljena in po njej ne teče kri, postane nevidna. V nekaterih primerih se na mestu, kjer je bila pred posegom varica, napravi rjavkasta sled. Včasih je treba sklerozacijo tudi večkrat ponoviti.



Operacija štrlečih ušes

Štrleča ušesa po nekaterih podatkih prizadenejo vsakega dvajsetega Evropejca, še posebej težko pa se z njimi soočajo otroci oziroma najstniki v najbolj občutljivem obdobju – puberteti. Čeprav je nepravilna lega ušes predvsem estetska težava, lahko močno krha našo samozavest. Na srečo pa je mogoče korekcijo štrlečih ušes uspešno opraviti.



Vaje za hrbtenico, hrbet, križ

Vsakodnevno sedenje z leti povzroči vse ohlapnejše hrbtne mišice. Če k temu prištejemo še pomanjkanje telesne aktivnosti, so težave s hrbtenico kmalu del našega vsakdana.

Vaje za hrbtenico lahko zato služijo kot del preventivnega programa, lahko pa tudi pomagajo omiliti ali popolnoma odpraviti že nastale težave. Z njimi okrepite hrbtne in trebušne mišice, ki tudi vplivajo na telesno držo, razgibate sklepe hrbtenice in okončin, naučite pa se tudi vzravnane in pravilne drže.



Terapevtska masaža hrbta

Bolečine v hrbtenici

Le redki posamezniki še niso doživeli bolečin v hrbtenici, ki lahko močno ovirajo vaše vsakodnevno funkcioniranje. Bolečine v hrbtenici se velikokrat pojavljajo kot posledica nepravilne drže (predvsem pri sedenju), še pogostejši vzrok zanje pa je dvigovanje pretežkih bremen ali nepravilen način dvigovanja, zaradi česar prihaja do obrabe medvretenčnih ploščic, ki omogočajo gibljivost hrbtenice in imajo obenem blažilno vlogo.



Kako se pripraviti na plastično operacijo (5 nasvetov)

Z izbranim kirurgom se natančno pogovorite o poteku posega, morebitnih tveganjih in o pričakovanih rezultatih. Ne bojte se spraševati, čeprav imate morda občutek, da bodo vaša vprašanja delovala neumno. Zelo pomembno je tudi, da je estetski kirurg seznanjen z vašo zdravstveno preteklostjo, boleznimi, ki jih imate ali ste jih preboleli, in zdravili, ki jih morda jemljete. Medsebojno zaupanje med zdravnikom in pacientom in dobra informiranost sta ključna elementa za uspešno opravljen lepotni poseg.



Glavne prednosti radiofrekvenčne terapije pri zdravljenju krčnih žil

  • Zdravljenje krčnih žil z radiofrekvenčno terapijo je neboleče, saj se pri posegu uporablja lokalna anestezija. Tudi po samem posegu bolečina ni prisotna.
  • Postopek je relativno kratek (traja 30 do 45 minut).
  • Za radiofrekvenčno terapijo ni potrebna operacijska dvorana, izvaja se lahko v ustrezno opremljeni ordinaciji.
  • Pacient lahko že takoj po posegu odide domov in nadaljuje s svojimi vsakodnevnimi obveznostmi. Odsvetujejo se le zelo intenzivni fizični napori.
  • Rezultati radiofrekvenčne terapije so opazni še več let po posegu.
  • Radiofrekvenčna terapija omogoča izjemno natančnost pri lociranju in zdravljenju prizadetih ven.
  • V primerjavi s klasičnim kirurškim posegom bo zdravljenje krčnih žil z radiofrekvenčno terapijo pustilo bistveno manj podplut in brazgotin, saj je bistvo posega zgolj zamašitev krčne vene in ne odstranitev.
  • Radiofrekvenčna terapija je primerna za praktično vse paciente s krčnimi žilami, izjema so le ljudje s trombozo.
  • Poseg je zelo varen in praktično rutinski, zapleti so izjemno redki.
  • Uspešnost radiofrekvenčne terapije pri težavah s krčnimi žilami je kar 95-odstotna.